Postaw kawę twórcom i udziel im wsparcia w przyjaznej formie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Regionalny Puchar Polski - Podokręg Chrzanów 2015/16

2015-08-02 08:24 Red@ktor
Wczoraj rozpoczęły się zmagania I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie. W tej rundzie do rywalizacji przystąpiło zaledwie 11 zespołów z których wyłonione zostanie 6 zespołów do dalszej rywalizacji.

W I rundzie Pucharu Polski rywalizują zespoły z niższych klas rozgrywkowych, a w rundzie II która odbędzie się za tydzień 8-9 sierpnia do rywalizacji włączą się drużyny występujące w Klasie Okręgowej: Nadwiślanin Gromiec, Zagórzanka Zagórze i beniaminek LKS Zarki.

W sobotnie popołudnie rozegrano dwa spotkania w których Victoria 1918 Jaworzno bez większych problemów pokonała na własnym boisku Polonię Luszowice 4:0. W drugim spotkaniu rozgrywanym w Olszynach Lew mierzył się z Victorią Zalas i o awansie do dalszej rundy decydowały rzuty karne, bo w meczu padł remis 1:1. Lepsi w wykonywaniu jedenastek okazali się gracze z Zalasu i to oni zagrają w następnej rundzie.

I runda Pucharu Polski

2015-08-01 17:00 Victoria 1918 Jaworzno - Polonia Luszowice 4:0 (1:0)
1:0 Michał Szpak 36, 2:0 Mariusz Mastalerz 53, 3:0 Łukasz Kozdraś 65, 4:0 Michał Szpak 80
Victoria: Przybyłowski - Kwiatkowski (80. Tarka), Koralik (57. Ogonowski), Proksa, Kowalski, Szremski (62. Kozdraś), Stokłosa, Gembala. Szpak, Rudnicki (71. Senio), Mastalerz
Polonia: Bagiński - Palka, Drabiński, Musiał, P. Liszka, Dudek (46. Kasprzycki), Górkowski, Ostrowski, D. Kisiel (60. Niemas), Michał Krauz, Dym (46. Borkowski)

2015-08-01 17:00 Lew Olszyny - Victoria Zalas 1:1 (1:0) rzuty karne 3:4
1:0 Grzegorz Piegza 45, 1:1 Marcin Bartnik 50
Lew: Synal - Piegza, T. Kaszuba, Zając, T. Kacik, Mucha, M. Kacik, Sroka (30. Ł. Kaszuba), Babik (65. Bachowski), Ł. Marchewka, P. Marchewka
Victoria: Kapusta - Knapik, Tataruch (46. M. Cyganik) T. Wosik, Stryczek, M. Dudek, D. Dudek (77. Chlipała), Wąchol, R. Klita, M. Bartnik, R. Cyganik (46. M. Wosik)

2015-08-02 17:00 Górnik Libiąż II - Ciężkowianka Jaworzno 1:3 (0:2)
0:1 Marcin Wiernek 20, 0:2 Mateusz Radomski 25 , 1:2 Wojciech Kania 66,1:3 Szymon Nowak 89
Górnik II: Wojtaczka - Dunaj, Lechojda, Tomczyk, Drozdowicz (75. Szarota), W. Kania (80. Rostecki), Pieczonka, Wika (46. Wolski), Bielawski, Rusiniak, Łysek
Ciężkowianka: M. Ciołczyk, Prażmowski (Miziński), Barański, Jelonek, Chucherko, M. Radomski, Bulga, Wiernek (Chrząścik), D. Radomski, Laser (Drąg), Kamiński (Nowak)

2015-08-02 17:00 SPRiN Regulice - MZKS Alwernia 0:2 (0:0)
0:1 Kamil Majka 80, 0:2 Mateusz Pocztowski 89
Regulice: Piwowarczyk - Tylek, Kurzański, M. Matusik, Sikora, Lizoń, Prasak, Ciołek, P. Matusik, Turek, Maj
Alwernia: Ciupek - Jajko, Antonik, Klimkowicz, Jasieczko (65. Jeleń), M. Knapik (85. S. Knapik), Majka, Kulawik, Pocztowski, Łukasik, Koczwara

2015-08-02 17:00 Wisła Jankowice - Wolanka Wola Filipowska 0:1 (0:0)
0:1 Sebastian Kocot 75

Arka Babice - wolny los

II runda Pucharu Polski

W II rundzie do rywalizacji przystępują przedstawiciele Klasy Okręgowej: Nadwiślanin Gromiec, Zagórzanka Zagórze i LKS Żarki (beniaminek). Piłkarze z Gromca zagrają 8 sierpnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Ciężkowicach z miejscową Ciężkowianką. Również w sobotę o 18-ej zaplanowano rozegranie meczu w Alwerni gdzie na stadionie przy ul. Zięby 1 miejscowi podejmą LKS Żarki. W niedzielę 9 sierpnia odbędzie się tylko jedno spotkanie w którym Victoria 1918 Jaworzno na stadionie w Jaworznie-Jeleniu zmierzy się z Arką Babice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Drugi z zaplanowanych na ten dzień meczy nie odbędzie się bo zespół Wolanki Wola Filipowska zrezygnował z gry w II rundzie. Zespołowi Victorii Zalas dopisało szczęście i w II rundzie dostał wolny los.

8 sierpnia, 18:00 Ciężkowianka Jaworzno - Nadwiślanin Gromiec 0:4
Bartosz Palka 44, Paweł Wiśniowski 54,84, Dawid Adamczyk 86

8 sierpnia, 18:00 MZKS Alwernia - LKS Żarki 1:2
9 sierpnia, 18:00 Wolanka Wola Filipowska - Zagórzanka Zagórze 0:3 (nie odbył się - walkower)

9 sierpnia, 18:00 Victoria 1918 Jaworzno - Arka Babice 9:1
Mariusz Mastalerz 1, 65, 70, Mariusz Wyka 18, 36, Łukasz Kowalski 38, Michał Szpak 60, Marcin Szremski 75, Mateusz Stokłosa 83 - Michał Goryczka ?

Victoria Zalas - wolny los

III runda Pucharu Polski

Wczoraj odbyła się III runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie. Do niespodzianki doszło w Gromcu gdzie po bezbramkowym spotkaniu Nadwiślanin wyeliminował Górnika Libiąż po serii rzutów karnych.

Na trzech obiektach sportowych w środowe popołudnie odbywały się spotkania III rundy Pucharu Polski. W Zagórzu miejscowa Zagórzanka tylko przez pierwsze 45 minut nawiązywała równorzędną walkę z IV-ligowym MKS Trzebinia-Siersza przegrywając do przerwy 0:1. Bramkę dla gości w 22. minucie zdobył bohater ostatniego meczu ligowego (4 bramki, 2 asysty) z Górnikiem Libiąż Paweł Piskorz. W drugiej połowie miejscowi zdecydowali się na zbyt otwartą grę z wyżej notowanym rywalem i skończyło się to porażką 2:5. Bramki kolejno zdobywali: 0-2 Michał Kowalik w 52. minucie, 0-3 Bartosz Jagła 63, 1-3 Łukasz Cichoń 65, 1-4 Jakub Pająk 75, 1-5 Przemysław Fraś 85, 2-5 Jakub Bujakiewicz 86.

Zagórzanka Zagórze - MKS Trzebinia-Siersza 2:5 (0:1)
0:1 Paweł Piskorz 22, 0:2 Michał Kowalik 52, 0:3 Bartosz Jagła 63, 1:3 Łukasz Cichoń 65, 1:4 Jakub Paj±k 75, 1:5 Przemysław Fraś 85, 2:5 Jakub Bujakiewicz 86
Zagórzanka: Kominiak - Kądziołka (65. Pączkowski), Pieczka, Bujakiewicz, Radosz, Rejdych (72. Tokarek), Cichoń, Krawczyk (60. Paliwoda), Jarczyk (46. Woźniak), Biesek, Psioda
Trzebinia: K. Pająk - Sawczuk, Domurat, Górka, Fraś, Kalinowski (46. Majcherczyk), Dudek (46. Małodobry), Jagła, Ołownia (70. Martyniak), J. Pająk, Piskorz (46. Kowalik)

W drugim spotkaniu rozgrywanym w Gromcu miejscowy Nadwiślanin bezbramkowo zremisował z Górnikiem Libiąż. W tym spotkaniu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo trudno więc się dziwić, że o losach spotkania musiały zdecydować rzuty karne, które na tym etapie rozgrywek wyłaniają zwycięzcę. Te zdecydowanie lepiej wykonywali gospodarze, a za bohatera trzeba uznać młodego bramkarza Gromca Patryka Wojtarowicza który nie dał się pokonać w dwóch pierwszych próbach Michała Gucika i Damiana Kułagi, a w trzeciej Artur Szlęzak nie trafił w światło bramki. Dla Gromca trafili Adam Rapacz, Paweł Wiśniowski i Dawid Adamczyk i to gracze Nadwiślanina zagrają w półfinałach.

Nadwiślanin Gromiec - Górnik Libiąż 0:0 (rzuty karne 3:0)
Nadwiślanin: Wojtarowicz - Augustyn (46. Waligóra), Zmarzły (46. Zajas), Rundzia, Pactwa (75. Wiśniowski), Zejma, Nędza, Lickiewicz, Rapacz, K. Adamczyk (65. Ścierski), D. Adamczyk
Górnik: Cichoń - Patyk, Witoń, Wilczak, Jamróz, Szlęzak, Kułaga, Wójcik, Madej, Ambroziak, Gucik

W Jaworznie-Jeleniu gdzie swoje spotkania rozgrywa B-klasowa Victoria 1918 Jaworzno mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie kibiców. Na trybunach pojawiło się około 300 osób które po 90 minutach gry wraz z piłkarzami mogły się cieszyć z awansu do półfinałów. Victoria 1918 pokonała po bramkach Mateusza Stokłosy w 38. minucie, Ariela Milewskiego w 85. minucie i Łukasza Kozdrasia w 85. minucie swoją imienniczkę z Zalasu 3:2.

Victoria 1918 Jaworzno - Victoria Zalas 3:2
Bramki dla Victorii 1918: Mateusz Stokłosa 38 (rzut karny), Ariel Milewski 85, Łukasz Kozdraś 85
Victoria1918: Przybyłowski - Proksa, Milewski, Ł. Kowalski, K. Kowalski (77. Siewniak), Grabski, Stokłosa (77. Kozdraś), Grządziel (46. Majerski), Ogonowski (88. Kwiatkowski), Szremski, Mastalerz
Świetny mecz w Jeleniu. Victoria zagra o finał

PÓŁFINAŁY (2 września - 9 września 2015)

Mecze półfinałowe Pucharu Polski PPN Chrzanów zaplanowano rozegrać 9 września ale później w wyniku zawirowań wokół chrzanowskiej B klasy pierwszy mecz półfinałowy z konieczności przełożono na 2 września 2015 roku. Jednym z uczestników tego spotkania jest rewelacja obecnej edycji B klasowa Victoria 1918 Jaworzno, a ona za tydzień rozgrywa spotkanie ligowe. Piłkarze z Jaworzna w kolejnych rundach odprawiali rywali i nie zamierzają wcale na półfinale zakończyć przygody w tych rozgrywkach. Zespół w I rundzie pokonał beniaminka A klasy Polonię Luszowice 4:0. W II rundzie rozgromił 9:1 Arkę Babice co niewątpliwe można potraktować jako sensację obecnej edycji pucharu. Runda III nie była już taka łatwa dla jaworznickim graczy, ale i tak po zaciętym boju pokonali 3:2 imienniczkę z Zalasu. Środowy rywal LKS Żarki to beniaminek wadowickiej Klasy Okręgowej i jego droga do półfinału była znacznie łatwiejsza. Swoje zmagania piłkarze z Żarek rozpoczęli od II rundy w której pokonali 2:1 MZKS Alwernię na jej terenie. W rundzie III los uśmiechnął się do żarczan i bez gry awansowali dalej. Podopieczni Roberta Saternusa są rewelacją początku zmagań w "okręgówce", bo po czterech rozegranych kolejkach zajmują 4 miejsce w tabeli, a przed tygodniem byli nawet liderem. Czy to jednak wystarczy na rozpędzonych jaworznian, którzy przodują w B klasie, a w ostatniej rozegranej kolejce rozgromili rezerwy Górnika Libiąż aż 8:0? Jaworznianie w spotkaniach ligowych do tej pory strzelili już 13 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Dodatkowym ich atutem będzie doping sporej rzeszy fanów, których ilość z każdym meczem rośnie. W ostatnim meczu ligowym rozgrywanym również na Stadionie Miejskim pojawiło ich się ponad 350, co również należy uznać za spory sukces tego odradzającego klubu.

2 września, 17:00 Victoria 1918 Jaworzno - LKS Żarki 2:3 (0:2)
0:1 Łukasz Hejnowski 5, 0:2 ? 41, 0:3 ? 56, 1:3 Szymon Siewniak 77, 2:3 Łukasz Kozdraś 88
Victoria: Przybyłowski (77. Piasecki) - Proksa, Milewski, Ł. Kowalski, K. Kowalski, Stokłosa, Gembala, Grządziel (46. Kozdraś), Ogonowski (61. Siewniak), Szpak (61. Majerski), Mastalerz

W rozegranym wczoraj w Gromcu drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów Nadwiślanin uległ wyżej notowanemu rywalowi MKS' owi Trzebinia-Siersza 1:3. Już w 6. minucie tego spotkania goście objęli prowadzenie. W sytuacji "sam na sam" Jakub Pająk okazał się lepszy od swojego imiennika stojącego między słupkami w drużynie z Gromca. W 21. minucie wynik podwyższył Przemysław Fraś uderzeniem z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik kilka minut później mógł zdobyć trzeciego gola dla przyjezdnych. Wygrał pojedynek z bramkarzem Nadwiślanina i uderzył na bramkę. Tam Księżarczyka wyręczył Przemysław Nowicki który popisał się bramkarskimi umiejętnościami, a że zrobił to w nieprzepisowy sposób wyleciał z boiska, a Trzebinia miała rzut karny. Fraś mógł dokończył dzieła, ale z karnego uderzył nad poprzeczką. Trzecia bramka dla gości wpadła w drugiej połowie i znowu strzelcem był J. Pająk który wykończył akcję Pawła Sawczuka. Wydawało się że kolejne bramki to kwestia czasu, ale gracze z Trzebini za bardzo uwierzyli w swoje umiejętności. W 80. minucie stracili bramkę jak Dawid Adamczyk wygrał pojedynek z Tomaszem Wróblem. W samej końcówce bramce Trzebini poważnie zagroził jeszcze jego brat Kamil, a Damian Lickiewicz były gracz MKS-u minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego.

16 września, 16:30 Nadwiślanin Gromiec - MKS Trzebinia-Siersza 3:1 (2:0)
0:1 Jakub Pająk 6, 0:2 Przemysław Fraś 21, 0:3 Jakub Pająk 53, 1:3 Dawid Adamczyk 80
Nadwiślanin: Księżarczyk - Augustyn, Zmarzły (46. Zajas), Szyjka (46. K. Adamczyk), Wiśniowski, Nowicki, Rapacz, Lickiewicz, Ścierski (65. Głogowski), D. Adamczyk, Zejma (46. D. Nędza)
Trzebinia: Wróbel - Sieczko, Górka, Kalinowski, Sawczuk, Domurat (60. Kurek), Małodobry, Dudek (60. Majcherczyk), Fraś, Kaiser (60. Piskorz), J. Pająk (60. Kowalik)

FINAŁ (23 września 2015)

Jutro na boisku sportowym w Żarkach odbędzie się mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie w którym przedstawiciel Klasy Okręgowej LKS Żarki zmierzy się z IV-ligowyn MKS-em Trzebinia-Siersza. Gospodarze jutrzejszego meczu finałowego w drodze do niego pokonali w II rundzie MZKS Alwernię 2:1, a w rundzie III szczęście uśmiechnęło się do nich podczas losowania i przypadł im wolny los. W spotkaniu półfinałowym na drodze podopiecznym Roberta Saternusa stanął lider B klasy Victoria 1918 Jaworzno. W rozgrywkach ligowych jaworznianie gromią kolejnych rywali ale w konfrontacji z LKS Żarki nie poradzili sobie ulegając nieznacznie 2:3. MKS Trzebinia-Siersza w drodze do finału miał pozornie trudniejsze zadanie, bo w dwóch kolejnych rundach zmierzył się z Zagórzanką Zagórze i Nadwiślaninem Gromiec. Gracze MKS-u poradzili sobie jednak bez większych problemów ogrywając Zagórzan 5:2, a Nadwiślanina w półfinale 3:1

23 września 16:00 LKS Żarki - MKS Trzebinia-Siersza 0:3 (0:2)
0:1 Jakub Pająk 7, 0:2 Jakub Pająk 10, 0:3 Maciej Domurat 90
Żarki: Ł. Nędza - Wierzba (46. Majka), Z. Horawa, Hejnowski, K. Szafran, Adamczyk, K. Jesionowski, Piegzik, Osadziński, Kurzak, Lelito (67. P. Kosowski)
MKS: K. Pająk - Sieczko, Kalinowski, Ołownia (46. Sawczuk), Górka, Domurat, Dudek (46. Małodobry), Majcherczyk, Jagła, Fraś (67. Kaiser), J. Pająk (77. Cząstka)