Postaw kawę twórcom i udziel im wsparcia w przyjaznej formie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Regionalny Puchar Polski - Podokręg Chrzanów 2022/23

2022-07-16 06:25 Red@ktor
Inaugurację sezonu 2022/23 kluby z Ziemi Chrzanowskiej rozpoczną od zmagań Pucharu Polski. I rundę tegorocznej edycji zaplanowano na pierwszy weekend 6-7 sierpnia.

W tegorocznej edycji już od I rundy w rozgrywkach wystartują zespoły, które do tej pory z racji występów w wyższych ligach zaczynały swoją rywalizację od kolejnych rund. Puchar Polski z roku na rok traci na swej atrakcyjności i coraz mniej klubów zgłasza drużyny do rywalizacji. W tym roku kibice będą mogli zobaczyć osiem spotkań w których zobaczymy tylko dwie drużyny z B klasy, siedem zespołów A klasowych, sześciu przedstawicieli klasy okręgowej i jednego V-ligowca.

Tytułu wywalczonego w ubiegłej edycji będzie bronić MKS Trzebinia, który w meczu finałowym rozgrywanym 6 października 2022 roku o godzinie 16:00 w Chrzanowie pokonał Fablok Chrzanów 5:1. Znany jest termin tylko jednego spotkania Górnika Siersza z Zagórzanką Zagórze. Pozostałe zespoły mają czas na ustalenie terminów do 22 lipca 20222 roku.

I runda PP - PPN Chrzanów

6 sierpnia, 17:00 Górnik Siersza - Zagórzanka Zagórze 2:3
0:1 Wojciech Kania 42, 1:1 Aleksander Tajs 55, 1:2 Wojciech Kania 61, 1:3 Tomasz Bieda 81, 2:3 Karol Jędrzejczyk 86
Relacja Live
Zagórzanka rywalem Górnika w pierwszej rundzie Regionalnego Pucharu Polski
Porażka w pierwszej rundzie Regionalnego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

6 sierpnia, 16:00 Polonia Luszowice - Nadwiślanin Gromiec 2:3
1:0 Karol Górkowski 7, 1:1 Kamil Górski 11, 1:2 Kamil Górski 13, 2:2 Miłosz Ołpiński 75, 2:3 Jakub Chandzlik 78
Gromiec lepszy do Luszowic, ale trener narzekał na dziurawą defensywę (WIDEO, ZDJĘCIA)
Mecz I rundy Pucharu Polski: Polonia Luszowice - Nadwiślanin Gromiec

6 sierpnia, 17:00 Wolanka Wola Filipowska - Victoria 1918 Jaworzno 1:2
0:1 Kacper Grodzki 22, 0:2 Patryk Fahrenholt 26, 1:2 Kacper Blaszke 44

6 sierpnia, 17:00 Jutrzenka Ostrężnica - Zgoda Byczyna 1:4
0:1 Oskar Orawski 22, 0:2 Oskar Orawski 48, 1:2 Jakub Kwaśniewski 75, 1:3 Maciej Gawłowski 77, 1:4 Marek Zieliński 84

7 sierpnia, 17:00 SPRiN Regulice - LKS Żarki 0:3
0:1 Szymon Przepiórka 3, 0:2 Dawid Madeja 85, 0:3 Dawid Madeja 87
Relacja Live - GOLchrzanowski
Porażka w Pucharze Polski

Okiem reportera
Od początku spotkania inicjatywę posiadali gracze z "okręgówki", bo to oni w tym meczu wystąpili w roli faworyta. W drugim swoim ataku na bramkę rywali już w 3. minucie spotkania objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym z prawej strony ofiarną interwencją obrońca SPRiN-u skierował piłkę za linię końcową i goście mieli rzut rożny. Po centrze w pole karne Szymon Przepiórka strzałem głową pokonał Piotra Piwowarczyka. Niespełna 10 minut później w sytuacji sam na sam z Piwowarczykiem znalazł się Bartłomiej Kurzak, ale bramkarz Regulic nie dał się pokonać. Po pierwszym dobrym kwadransie w wykonaniu graczy z Żarek lepiej zaczęli radzić sobie gospodarze, ale oprócz inicjatywy nic więcej z tego nie wynikało. Dopiero w 30. minucie po rzucie rożnym bliscy byli wyrównania, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę. W drugiej połowie w 55. minucie nowy nabytek LKS-u Dawid Rzeszutko przestrzelił z bliskiej odległości. W 60. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił jeden z graczy gospodarzy, co niewątpliwie miało wpływ na dalsze losy meczu. Gracze SPRiN-u cofnęli się do obrony i tylko liczyli na szybkie kontry. W 84. minucie nie wykorzystali znakomitej okazji po jednej z nielicznych kontr i zemściło się to minutę później jak Dawid Madeja huknął zza szesnastki nie do obrony. Wcześniej jednak na koncie golkipera Żarek, który w tym meczu wszedł z ławki w roli napastnika powinny być co najmniej dwa trafienia. Zrehabilitował się w kolejnej akcji przejmując piłkę w środkowej strefie i po indywidualnym rajdzie trafił po raz drugi ustalając wynik potyczki, choć gospodarze w ostatniej akcji mogli pokusić się o honorowego gola.

7 sierpnia, 17:00 Nadwiślanka Okleśna - Fablok Chrzanów 1:5
0:1 Łukasz Kadłuczka 11, 0:2 Krzysztof Pabis 35, 0:3 Karol Piechota 44, 0:4 Krzysztof Pabis 49, 0:5 Kacper Wnuk 67, 1:5 Damian Steczko 82

7 sierpnia, 18:00 Zryw Brodła - Ciężkowianka Jaworzno 0:4
0:1 Szymon Nowak 35, 0:2 Szymon Nowak 44, 0:3 Szymon Nowak 56, 0:4 Michał Kucharski 80

10 sierpnia, 18:00 MKS Libiąż - MKS Trzebinia 0:3
Drużyna z Libiąża zrezygnowała z gry

II runda PP - PPN Chrzanów

24 sierpnia, 17:30 Zagórzanka Zagórze - MKS Trzebinia 0:11
0:1 Kamil Kamionka 35, 0:2 Adrian Zybiński 45, 0:3 Michał Kowalik 45+1, 0:4 Michał Kowalik 52, 0:5 Karol Kusiak 54, 0:6 Jan Koźlik 78, 0:7 Jan Koźlik 79, 0:8 Michał Kowalik 80, 0:9 Szymon Kurek 84, 0:10 Jakub Pająk 87, 0:11 Michał Kowalik 89
2022-08-23 Piłkarska środa. Jedni powalczą o ligowe punkty, inni w Pucharze Polski
2022-08-24 11 goli w Zagórzu. MKS Trzebinia w półfinale Pucharu Polski

Mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów zgromadził na obiekcie Zagórzanki dość liczną publikę jak na środowy termin. Gospodarze do meczu przystąpili w mocno okrojonym składzie i tylko przez pierwsze pół godziny byli w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem z Trzebini. Pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej w pierwszej połowie przez Tomasza Ćwikłę oddał Michał Kowalik w 23. minucie, ale golkiper Zagórzanki nie miał z nim problemów. Potem próbował Adrian Zybiński, ale nie trafił w światło bramki. Prowadzenie w 35. minucie dał Trzebini Kamil Kamionka, a przed przerwą Ćwikła jeszcze dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Zybińskiego i Kowalika. Druga połowa to całkowita dominacja MKS -u, a gospodarze byli tylko uczestnikami tego widowiska, bo praktycznie nie opuszczali własnej połowy. Gole wpadały niemal w każdej akcji, łącznie osiem, a zmiennik Ćwikły Jakub Wasyl kilkukrotnie uratował zespół gospodarzy od jeszcze wyższej porażki.

31 sierpnia, 17:30 Zgoda Byczyna - Victoria 1918 Jaworzno 0:0 (rzuty karne 5:3)
2022-09-01 Pucharowe derby (ZDJĘCIA)

31 sierpnia, 17:30 Ciężkowianka Jaworzno - Fablok Chrzanów 2:2 (rzuty karne 4:3)
1:0 Mateusz Bulga 43, 2:0 Jakub Woźniak 61, 2:1 Oskar Szczurek 73, 2:2 Oskar Szczurek 90
2022-09-01 Puchar Polski. O awansie do półfinału decydowały rzuty karne

7 września, 17:00 LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec 2:3

Półfinały PP - PPN Chrzanów

14 września, 16:30 Nadwiślanin Gromiec - MKS Trzebinia 1:5
0:1 Hamed Arfa 33, 0:2 Michał Kowalik 48, 0:3 Michał Kowalik 54, 1:3 Mateusz Węgorek 70, 1:4 Samobójcza 71, 1:5 Łukasz Skrzypek 83
2022-09-13 Puchar Polski. Dominator jedzie na szczęśliwy teren, gdzie ostatnio uciekł spod gilotyny (ZDJĘCIA)
2022-09-14 Puchar Polski. MKS Trzebinia i Ciężkowianka Jaworzno zagrają w finale

14 września, 16:30 Ciężkowianka Jaworzno - Zgoda Byczyna 3:2
1:0 Jakub Bujakiewicz 34, 2:0 Michał Kucharski 39, 2:1 Oskar Bartuś 63, 3:1 Szymon Nowak 75, 3:2 Oskar Bartuś 87
2022-09-15 Ciężkowianka wyeliminowała Zgodę z pucharu (ZDJĘCIA)
14 września, 2022 Puchar Polski: Ciężkowianka Jaworzno - Zgoda Byczyna 3:2 (II)

Finał PP - PPN Chrzanów

28 września, 16:00 Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia 0:11
0:1 Michał Kowalik 2, 0:2 Kamil Kamionka 3, 0:3 Michał Kowalik 19, 0:4 Michał Kowalik 27, 0:5 Michał Kowalik 36, 0:6 Adrian Zybiński 39, 0:7 Antoni Olek 62, 0:8 Michał Kowalik 71, 0:9 Hamed Arfa 85, 0:10 Antoni Olek 88, 0:11 Hamed Arfa 90
2022-09-17 Finał regionalnego Puchar Polski w piłce nożnej jeszcze we wrześniu
2022-09-27 Zamieszanie z finałem regionalnego Pucharu Polski
2022-09-28 5 goli „Kowala”, MKS Trzebinia po raz 11. zdobył regionalny Puchar Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)
28 września, 2022 Mecz Pucharu Polski Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia
28 września, 2022 Puchar Polski: Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia 0:11

Byłeś na meczu, znasz wynik, a nie ma go na stronie napisz do nas i spraw aby inni też się o tym dowiedzieli.